Opublikowany: 11/04/2024

11 kwietnia: Światowy Dzień Chorych na Chorobę Parkinsona

ŚDCP

11 kwietnia został ogłoszony Światowym Dniem Chorych na Chorobę Parkinsona. Tego dnia chcemy zwrócić uwagę na problemy codzienności osób z chorobą Parkinsona oraz ich opiekunów.

O moderowanie debaty na temat jakości opieki chorych w Polsce poprosiliśmy Iwonę Schymallę, redaktor naczelną Medexpressu.

W debacie wezmą udział:

prof. Iwona Sarzyńska-Długosz – IPIN, Warszawa
dr Małgorzata Gałązka-Sobotka – Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
prof. Jarosław Sławek – kierownik oddziału Neurologicznego i Udarowego Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku
prof. Dariusz Koziorowski – kierownik oddziału neurologii, Mazowiecki Szpital Bródnowski
prof. Tomasz Mandat – kierownik kliniki Nowotworów Układu Nerwowego, Państwowy Instytut Badawczy
Wojciech Machajek – v-ce Prezes Fundacji Chorób Mózgu
Do rozmowy zaprosiliśmy również przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia.

W trakcie wydarzenia przedstawione zostaną również wyniki ankiety na temat jakości życia chorych na chorobę Parkinsona i ich opiekunów.